Lodówka kupiona z myślą o zabudowie kuchennej powinna nie tylko bardzo dobrze się prezentować, ale również bardzo dobrze działać. O aspekcie tym zdecydowanie zapewnia funkcja No Frost, której zadaniem jest zapobiegnięcie powstawaniu szronu znanego z klasycznych chłodziarek. Zatem, jaką lodówkę do zabudowy no frost wybrać? Dzisiaj przedstawimy nasz ranking lodówek wraz z omówieniem poszczególnych modeli.

BOSCH KIN86KS30

Lodówka do zabudowy No Frost Bosch KIN86KS30
Lodówka do zabudowy No Frost Bosch KIN86KS30

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje produkt Bosch. To lodówka mierząca 177 cm wysokości, dlatego swoje miejsce powinna odnaleźć w wysokich pomieszczeniach. Istotną funkcją, ułatwiającą sterowanie jest panel elektroniczny, przy którego pomocy możliwe jest dowolne dostosowanie ustawień chłodzenia. Klasa energetyczna lodówki Bosch to A++. Dobry smak i jakość przechowywanych produktów zapewnia nie tylko funkcja No Frost, ale również specjalna szuflada na warzywa i owoce, czy FreshSense – funkcja odpowiedzialna za utrzymywanie stałej temperatury zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce.

Ponadto na pokładzie omawianej lodówki no frost znajduje się szuflada BigBox służąca do przechowywania dużych mrożonek. Na koniec jedynie warto zaznaczyć, że urządzenie oferuje możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi, dzięki czemu cechę tą możesz dostosować do swojej sytuacji. Pojemność chłodziarki to 188 litrów, a zamrażarki 67 l.

SAMSUNG BRB260030WW

SAMSUNG BRB260030WW
SAMSUNG BRB260030WW

Kolejna lodówka do zabudowy no frost, tym razem jednak od Samsunga. Na wstępie warto wspomnieć, że ta lodówka jest niezwykle cicha. Hałas przez nią emitowany ma jedynie 37 decybeli. Podobnie, jak w przypadku poprzedniego urządzenia w naszym rankingu lodówek, tak i tutaj mamy do czynienia ze sterowaniem elektronicznym. Ponadto opisywane urządzenie wyposażone zostało w technologię All Around Cooling, której zadaniem jest równomierne rozprowadzenie temperatury we wnętrzu chłodziarki. Dzięki niej chłodzenie jest wydajniejsze, a produkty pozostają świeże przez dłuższy czas.

Praca lodówki do zabudowy Samsung BRB260030WW została oparta o wysokiej jakości kompresor Digital Inverter. Jest to w pełni inteligentne urządzenie, które w każdym momencie analizuje zapotrzebowanie na chłodzenie i według niego ustawia swoją pracę. Regulacja odbywa się w 7 stopniach, a technologia została zaimplementowana w celu zmniejszenia poboru prądu i emisji hałasu.

SAMSUNG BRB260034WW

Lodówka No Frost Samsung BRB260034WW
Lodówka No Frost Samsung BRB260034WW

Tę lodówkę można uznać za młodszą siostrę omawianej w poprzednim akapicie. Lodówka do zabudowy No Frost BRB260034WW została znacznie unowocześniona względem poprzedniej wersji. Posiada nie tylko pełny No Frost, czy All Around Cooling, ale również została wykonana w technologii Space Max. Polega ona na tym, że do produkcji lodówki zostały użyte cieńsze materiały, dzięki czemu w jej wnętrzu znajduje się zdecydowanie więcej miejsca.

Nowością są również funkcje Power Freeze i Power Cool. Odpowiadają one odpowiednio za szybkie zamrażanie i szybkie chłodzenie. Przy ich pomocy schładzanie produktów zajmuje naprawdę niewiele czasu. Warty uwagi jest również tryb wakacyjny. Przydatny szczególnie w sezonie urlopowym utrzymuje temperaturę we wnętrzu urządzenia na poziomie 12 stopni Celsjusza. Dzięki temu użytkowana przez Ciebie lodówka nie zużywa znacznych ilości prądu, a przy tym zachowuje właściwości żywności przechowywanej w jej wnętrzu.

SAMSUNG RB36J8799S4

Lodówka Samsung RB36J8799S4
Lodówka Samsung RB36J8799S4

Przedostatnie miejsce w naszym rankingu lodówek do zabudowy no frost zajmuje produkt przeznaczony dla profesjonalistów, którzy zwracają baczną uwagę na jakość i wyposażenie użytkowanej lodówki. Urządzenie to pochodzi z prestiżowej linii Chef Collection, która bezpośrednio świadczy o klasie samego sprzętu.

Pierwszą funkcją, o której wspomnimy, jest Precise Chef Cooling. To autorska technologia Samsunga, której głównym zadaniem jest chłodzenie do bardzo precyzyjnie ustawionej temperatury. Warto zaznaczyć, że wahania wynoszą maksymalnie 0,5 stopnia, co można uznać za bardzo wysoką dokładność. Ponadto lodówka do zabudowy no frost Samsung RB36J8799S4 została wytworzona przy użyciu technologii Space Max zwiększającej pojemność nawet o 60 litrów względem standardowej propozycji.

Omawiana lodówka została również wyposażona w dobrze znany system No Frost, czy All Around Cooling. Wnętrze urządzenia tworzą specjalne strefy przeznaczone do przechowywania różnych typów produktów. Zostały one zaprojektowane i rozłożone w taki sposób, aby panujące wewnątrz strefy warunki były odpowiednie do danego rodzaju mięsa, warzywa, czy napoju.

Niezależna praca komory chłodzącej i zamrażającej pozwala na dowolne dostosowanie warunków panujących wewnątrz, dlatego to bardzo dobra propozycja dla osób, które cenią sobie wysoką jakość produktów i lubią mieć kontrolę nad swoją lodówką.

ELECTROLUX ENN2854CO

Electrolux ENN2812CO - najlepsza lodówka No Frost
Electrolux ENN2812CO – najlepsza lodówka No Frost

Ostatnie, ale nie najgorsze miejsce w stworzonym przez nas rankingu lodówek No Frost zajmuje urządzenie Electrolux ENN2854CO. Jest to zdecydowanie bardzo nowoczesna lodówka, która zasługuje na miano najlepszej w swojej klasie. Pojemność aż 200 litrów i klasa energetyczna A++ sprawiają, że przechowywanie nawet dużej ilości produktów nie będzie sprawiało najmniejszych problemów.

Dzięki systemowi FreeStore nie będziesz musiał zwracać uwagi, w jaki sposób układasz produkty wewnątrz komory, gdyż w każdy miejscu będą panowały takie same warunki. Ponadto w tym przypadku mamy do czynienia z systemem Frost Free, który jest znacznie nowocześniejszy w porównaniu do No Frost. Unowocześnienie polega na zastosowaniu specjalnej technologii chłodzenia, która zapobiega osadzaniu się szronu i jednocześnie nie wysusza żywności.

Wybranie lodówki do zabudowy z funkcją No Frost jest trudne głównie ze względu na fakt, że każdy producent może stworzyć autorskie rozwiązanie w tym zakresie. Dlatego też warto zasięgnąć specjalistycznej wiedzy, lub zaufać rankingowi lodówek do zabudowy no frost.