Najlepszy ekspres do kawy pozwoli zaoszczędzić masę czasu każdego dnia. Przy jego pomocy nie tylko przygotujesz pyszną i aromatyczną kawę, ale również zrobisz to w błyskawicznym tempie niemożliwym do osiągnięcia w tradycyjny sposób. O wyborze ekspresu do kawy już pisaliśmy, dlatego ten tekst będzie uzupełnieniem tamtego artykułu. Zatem, zapraszamy do rankingu ekspresów do kawy na 2019 r..

KRUPS EA815

Krups EA815
Krups EA815

Firmę Krups na pewno zna każdy wielbiciel dobrej kawy. Od wielu lat specjalizuje się ona w produkcji najlepszych ekspresów do kawy, dlatego też w tym rankingu jednym z dwóch prezentowanych urządzeń jest Krups EA815. Sprzęt ten charakteryzuje się mocą 1450 W. Gwarantuje ona bardzo szybkie przygotowywanie każdej kawy. Co ważne, omawiany ekspres do kawy może przygotować napój zarówno z całych ziaren, jak i zmielonych. Zastosowany młynek pozwala na dostosowanie stopnia zmielenia kawy do własnych preferencji.

Na uwagę zasługuje również wyświetlacz LCD. Znajduje się on w górnej części przedniej ściany urządzenia i prezentuje wszystkie, najważniejsze parametry. Ponadto za jego pomocą możesz również dokonać wszelkich ustawień. Maksymalne ciśnienie generowane przez ekspres Krups wynosi 15 barów, dzięki czemu zyskasz możliwość przygotowania nawet wymagającego espresso.

Tchibo Cafissimo Classic

Tchibo Cafissimo Classic
Tchibo Cafissimo Classic

Wydawać by się mogło, że firma Tchibo zajmuje się wyłącznie produkcją kawy, ale w ofercie tej firmy znajdziemy również ekspresy. Cafissimo Classic to najlepszy ekspres ciśnieniowy o pojemności 1,2 litra. Warto zaznaczyć, że jest to urządzenie uniwersalne, co oznacza, że przy jego pomocy przygotujesz każdy rodzaj kawy. Sterowanie odbywa się przy pomocy wygodnych przycisków, dzięki czemu w łatwy sposób dostosujesz wszystkie parametry procesu parzenia.

Ponadto omawiany sprzęt wyposażony jest również w wysokiej jakości spieniacz mleka. Najlepszy ekspres do kawy Tchibo zasilany jest przy pomocy kapsułek, co gwarantuje bardzo dobry smak i aromat wszystkich przygotowywanych naparów. Warto również wspomnieć o energooszczędności, gdyż ten aspekt w tym przypadku został rozwiązany w bardzo dobry sposób. Otóż ekspres wyłączy się automatycznie po 7 minutach bezczynności, dzięki czemu zużycie energii elektrycznej spada do zera. Tchibo Cafissimo Classic jest również objęty 40 – miesięczną gwarancją.

DeLonghi ECAM23.120

Ekspres do kawy DeLonghi ECAM 23.120
Ekspres do kawy DeLonghi ECAM 23.120

Najlepszy ekspres ciśnieniowy DeLonghi to urządzenie o pojemności 1,8 litra i mocy 1450 W. Wysokość sprzętu to jedyne 34 cm, dlatego też możesz ustawić go w dowolnie wybranym miejscu. Ponadto jego możliwości są niemal nieograniczone. Przy jego pomocy przygotujesz zarówno espresso, jak i cafe americana, czy latte.

Sterowanie ECAM23.120 odbywa się przy pomocy przycisków, a wszystkie dostępne funkcje zostały bardzo dobrze opisane. Dzięki temu nie będziesz miał problemów z obsługą nawet wtedy, gdy wcześniej nie miałeś do czynienia z ekspresami. Ponadto praca urządzenia DeLonghi jest również niezwykle cicha i bezpieczna.

Bosch TKA8631

Ekspres do kawy przelewowy Bosch TKA8631
Ekspres do kawy przelewowy Bosch TKA8631

Jedyny najlepszy ekspres do kawy przelewowy w tym rankingu. Cechuje się niewielką pojemnością, ponieważ wynosi ona jedynie 1,25 litra. Moc urządzenia to 1120 W. Parametry te pozwolą Ci zaparzyć nawet 15 filiżanek Twojej ulubionej kawy po jednokrotnym napełnieniu sprzętu. Ponadto po zakończeniu całego procesu temperatura naparu jest podtrzymywana, dzięki czemu możesz jej skosztować w dowolnie wybranym momencie. TKA8631 posiada również zabezpieczenie przed skapywaniem wody.

Krups XP3440

Ranking ekspresów do kawy 2019 zamyka urządzenie Krups XP3440. Maksymalne ciśnienie, jakie jest w stanie wygenerować to aż 15 barów. Pozwala ono na przygotowanie niemal każdego rodzaju kawy. Warto też zaznaczyć, że moc sprzętu wynosi 1400W. Wadą jest natomiast pojemność, gdyż jest to jedynie 1 litr.

⇒ Sprawdź także: Ranking kawiarek 2019!

Mimo to Krups XP3440 idealnie sprawdzi się w każdym domu. Na uwagę zasługuje bardzo dobry system sterowania, za którego pomocą dobierzesz wszystkie parametry parzenia, czy niewielkie wymiary całego urządzenia.

Jaki ekspres do kawy?

Najlepszy ekspres do kawy to urządzenie bardzo potrzebne w każdym domu, dlatego warto skupić się na jego wyborze. Jeżeli mimo zaznajomienia się z parametrami nie wiesz, jaki sprzęt wybrać – zdecyduj się na propozycję z rankingu. Rozwiązanie to pozwoli Ci wybrać topowe, rynkowe propozycje.