Zastanawiasz się nad zakupem płyty indukcyjnej, ale nie wiesz, która będzie najlepsza? Bardzo dobrze trafiłeś, ponieważ ten artykuł jest poświęcony właśnie najlepszym płytom indukcyjnym dostępnym w sprzedaży w tym roku kalendarzowym. Zachęcamy zatem do lektury tekstu, ponieważ z niego dowiesz się, które modele są najlepsze i dlaczego.

Najlepsze modele płyt indukcyjnych w 2022 roku

Poniżej znajdziesz modele płyt indukcyjnych, które szczególnie polecamy w 2109 roku.

Electrolux EHH6340FSK

Płyta indukcyjna Electrolux EHH6340FSK
Płyta indukcyjna Electrolux EHH6340FSK

Electrolux jest chyba najbardziej znaną firmą produkującą płyty indukcyjne, dlatego też ranking rozpoczynamy propozycją właśnie tego producenta. To urządzenie wyposażone w cztery pola grzewcze o łącznej mocy 7400 W. Sterowanie nim jest w pełni dotykowe, dlatego z obsługą płyty indukcyjnej Electrolux powinien poradzić sobie niemal każdy.

Ponadto płytę Electrolux wyposażono w szereg, zaawansowanych funkcji. Pierwsza, o której wspomnimy to Stop + Go. Działa ona w bardzo prosty sposób. Mianowicie po naciśnięciu jednego przycisku możesz zapamiętać aktualne ustawienia płyty, aby następnie, po pewnym czasie je przywrócić. Funkcja ta jest bardzo przydatna, kiedy musisz szybko wyjść z domu i nie masz głowy do zapamiętywania parametrów.

Płyta indukcyjna Electrolux EHH6340FSK posiada również zabezpieczenie przed dziećmi, dlatego możesz być spokojny o swoją pociechę w każdym momencie. Na koniec tylko wspomnimy jeszcze o wskaźniku opadania ciepła. Jest to specjalny sygnalizator, dzięki któremu dowiesz się, jak szybko stygną pola grzewcze.

Samsung NZ64H57477

Płyta indukcyjna Samsung NZ64H57477K
Płyta indukcyjna Samsung NZ64H57477K

Kolejną propozycją w naszym rankingu płyt indukcyjnych jest produkt Samsunga, czyli specjalisty w dziedzinie produkcji sprzętu elektronicznego. Płyta ta również posiada 4 pola grzewcze, ale charakteryzują się one mniejszą mocą, ponieważ wynosi ona 7200 W. Jednak urządzenie jest zdecydowanie lepiej wyposażone w porównaniu do poprzedniej propozycji.

Za szybkie włączanie sprzętu odpowiada funkcja Quick Start. Dzięki niej płyta uruchamia się na najwyższym poziomie mocy (a jest ich aż 15) i pozwala na efektywne i błyskawiczne wykorzystanie wytwarzanego ciepła. Ponadto NZ64H57477 posiada Flex Zone, czyli specjalną strefę przeznaczoną do podgrzewania potraw w większych pojemnikach takich, jak półmiski, czy większe garnki. Ciekawostką jest również funkcja Ready Pan, która przeznaczona jest do podgrzewania patelni. Rozgrzewa ona pole, na którym znajduje się właśnie patelnia do maksymalnej mocy, a następnie obniża tę moc do średniego, dziewiątego poziomu. W ten sposób bardzo szybko możesz rozpocząć smażenie, nie tracąc czasu na rozgrzewanie tłuszczu.

Sterowanie tą płytą indukcyjną realizowane jest za pomocą bardzo wygodnego panelu, który obsługuje się w sposób niezwykle intuicyjny i prosty. Zawiera on specjalny interfejs graficzny podpowiadający użytkownikowi, jak ma użyć danej funkcji. Płyta indukcyjna Samsunga posiada zarówno zabezpieczenie przed dziećmi, jak i funkcję automatycznego wyłączenia, która wygasi sprzęt pod dłuższym czasie nieużywania.

Bosch PKE611B17E

W rankingu płyt indukcyjnych 2022

Płyta Bosch PKE611B17E
Płyta Bosch PKE611B17E

nie mogło zabraknąć produktu Boscha. Omawiana płyta charakteryzuje się mocą na poziomie 6600 W, posiada 4 pola grzewcze HighSpeed i sterowanie dotykowe. Ponadto wyposażona jest w dwustopniowy wskaźnik opadania ciepła, dzięki któremu dowiesz się, w którym momencie pola grzewcze ulegną całkowitemu wychłodzeniu. Rzeczą niespotykaną w omawianych dotąd płytach jest 17 – stopniowa regulacja mocy grzania. Dzięki tak dużej liczbie poziomów łatwo dobierzesz odpowiedni do przygotowywanej przez Ciebie potrawy.

Warto zaznaczyć, że każde pole może być osobno sterowane przy pomocy wygodnego w użyciu timera. Przy jego pomocy ustawisz czas, po którym grzanie danego naczynia ma się wyłączyć. Płytę indukcyjną Boscha wyposażono także w zabezpieczenie przed dziećmi, wskaźnik ciepła resztkowego, blokadę przed zmianą ustawień, czy wyłącznik bezpieczeństwa. Krótko mówiąc, bardzo dobry sprzęt do domu, w którym znajdują się dzieci.

Amica PI6544STK

Amica PI6544STK
Amica PI6544STK

Firmy Amica i jej produktów chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. W tym przypadku mamy do czynienia z płytą indukcyjną z prawdziwego zdarzenia. Łączna moc urządzenia to 7400 W, a pól indukcyjnych w sumie jest 4. Są one jednak w kształcie kwadratu i dostosowują się do wielkości naczynia, aby efektywniej wykorzystać powierzchnię płyty.

Ciekawostką jest funkcja Bridge, dzięki której połączysz dwa pola i zyskasz możliwość gotowania w naprawdę dużym naczyniu. Booster pozwala na szybsze przygotowywanie potraw, a trzy programy grzania na łatwe dostosowanie mocy podawanej na wybrane pole grzewcze. Ponadto, jeżeli predefiniowane ustawienia Ci nie odpowiadają, możesz samodzielnie, płynnie wyregulować moc przy pomocy slidera.

Firma Amica opracowała własny system zabezpieczeń. Nosi on nazwę Pro Baby i jak nie trudno się domyślić zapobiega przypadkowemu włączeniu płyty indukcyjnej przez dziecko. Dzięki niemu możesz być spokojny o swoją pociechę, ponieważ nie będzie ona w stanie uruchomić urządzenia. Timer również jest unowocześniony względem poprzednio omawianych urządzeń. W tym przypadku nie tylko pozwala na ustawienie czasu gotowania do 99 minut, ale również sygnalizuje zakończenie pracy wyraźnym sygnałem dźwiękowym.

Amica PIM6541SU

Amica PIM6541SU
Amica PIM6541SU

Płyta indukcyjna posiadająca 4 pola grzejne, moc 7400 W i 57,6 cm szerokości. Urządzenie to, w zasadzie nie wiele różni się od omawianego w poprzednim akapicie. Również posiada funkcję Bridge, Booster, czy trzy predefiniowane programy grzania. Jednak z prawej strony posiada podwójne pole grzewcze, przy którego pomocy możliwe jest podgrzewanie dużych naczyń.

Na „pokładzie” płyty znajduje się także funkcja Pro Baby, sterowanie sliderem umieszczonym z przodu płyty, timer, a także wskaźnik ciepła resztkowego. Opcji, której nie znajdziesz w poprzednim urządzeniu, jest system automatycznego zagotowania. Jego działanie polega na tym, że w pierwszej kolejności doprowadza potrawę do wysokiej temperatury i obniża moc pola do połowy lub nawet mniej. To funkcja idealna do przygotowywania potraw, które muszą gotować się przez dłuższy czas na „wolnym ogniu”.

Whirlpool ACM 816 BA

Z płytą indukcyjną marki Whirlpool zaoszczędzisz czas i energię. Podczas gotowania nagrzewać się będzie jedynie garnek, a nie cała płyta. Urządzenie wyposażone jest w dotykowy i czytelny panel sterowania oraz cztery pola grzewcze na płaskiej, ceramicznej powierzchni. Taka budowa zdecydowanie ułatwia czyszczenie po skończonym gotowaniu. Płyta indukcyjna wyposażona jest w funkcję „FlexiCook”, dzięki której dwa pola można połączyć w jedno większe. Przekątna takiego pola wynosi aż 38 centymetrów, dlatego bez problemu można na nim gotować nawet na brytfance. Kolejna ważna w użytkowaniu sprzętu funkcja to funkcja „Booster”, która znacznie zwiększa moc wybranego pola grzewczego. Takie rozwiązanie może skrócić czas gotowania nawet o 50%. Jeśli chcesz ustawić i wyznaczyć maksymalną, nieprzekraczalną moc grzewczą, możesz to zrobić w bardzo prosty i intuicyjny sposób – za pomocą jednego kliknięcia. Płyta w ten sposób rozdzieli moc na ilość używanych pól, tak aby nigdy nie przekroczyć ustawionego maksimum. Istnieje również opcja ustawienia czasu, po upływie którego urządzenie samoczynnie się wyłączy, co dodatkowo wpływa na wygodę i komfort użytkowania. Urządzenie jest też całkowicie bezpieczne, jeśli w domu znajdują się dzieci. Płyta indukcyjna posiada bowiem całkowitą blokadę działania dla dzieci. Płyta indukcyjna Whirlpool sprawdzi się w Twoim domu szczególnie, jeśli zależy Ci na zachowaniu precyzji podczas przygotowywania najbardziej wyrafinowanych dań, przy maksymalnym zaoszczędzeniu zużytej energii.

Bosch PIE631FB1E

Płyta Bosch wykonana jest ze szkła ceramicznego z delikatnym szlifem z przodu, co oprócz designarskiego wyglądu ułatwia również kwestię czyszczenia. Płyta samoistnie wykrywa usytuowanie garnka i automatycznie uruchamia adekwatne pole grzania, do Ciebie należeć będzie jedynie ustawienie mocy. Dzięki sterowaniu za pomocą technologii „DirectSelect” nie będziesz już jednak musiał kilkukrotnie naciskać na panel dotykowy, aby uzyskać pożądaną moc grzania. W tym celu wystarczy jeden dotyk i urządzenie pracuje dokładnie tak, jak tego oczekujesz. Co ważne płyta marki Bosch posiada funkcję, która zapamiętuje dotychczasowe ustawienia, dzięki czemu nawet kiedy będziesz musiał na chwilę całkowicie wyłączyć urządzenie, za pomocą jednego przycisku przywrócisz później wszystkie ustawienia. Ulepszona funkcja „PowerBoost” pozwala zagotować wodę trzy razy szybciej niż dotychczas było to możliwe. Najbardziej przydatna funkcja w tym urządzeniu to również czasowy wyłącznik bezpieczeństwa. Nie musisz się już więc nerwowo zastanawiać, czy przed wyjściem z domu na pewno wyłączyłeś piekarnik. Jeśli nie – w trosce o Twoje bezpieczeństwo czasowy wyłącznik automatycznie wyłączy płytę po upływie ustalonego czasu. Funkcja „ChildLock” natomiast ochroni Ciebie i Twoich bliskich, a zwłaszcza dzieci przed niepożądanym włączeniem urządzenia. Płyta Bosch jest idealny wyborem jeśli cenisz sobie komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Whirlpool ACM 808 BAS

Ten model płyty Whirpool to dość rzadko spotykany w tego rodzaju urządzeniach – szampański kolor. Ponadto płyta wykończona jest eleganckim szlifem z każdej strony, co dodatkowo podkreśla nietuzinkowy i elegancki charakter sprzętu. Płyta wyposażona jest w cztery pola grzewcze, z których dwa dzięki funkcji „FlexiCook” można połączyć w jedno pole, o bardzo dużej powierzchni użytkowej. Funkcja „Booster”, która umożliwia zagotowanie wody w zaledwie kilka minut dostępna jest we wszystkich czterech polach grzejnych. Dodatkowa funkcja „EcoBooster” nie tylko przyspiesza gotowanie, ale również zmniejsza znacznie zużycie energii. W tym urządzeniu możesz również wyznaczyć maksymalny poziom mocy grzania, którego próg nigdy nie zostanie przekroczony, niezależnie od tego ile pól grzejnych będzie działało jednorazowo. Płyta wyposażona jest również w program kontrolowania czasu gotowania, który zakończy pracę urządzenia za Ciebie oraz w zabezpieczenia przed niekontrolowanym użyciem płyty przez dzieci. Płyta Whirlpool sprawdzi się w Twoim domu jeśli stawiasz na ekologiczne podejście do świata oraz gdy cenisz wygodę i komfort swój oraz swoich bliskich.

Teraz już wiesz, jakie są najlepsze płyty indukcyjne. Ranking, który przygotowaliśmy, zawiera wszystkie warte uwagi urządzenia. Zatem, możesz na jego bazie podjąć ostateczną decyzję. Nie zapomnij napisać w komentarzu, którą płytę indukcyjną wybrałeś!