Zastanawiasz się nad zakupem płyty indukcyjnej, ale nie wiesz, która będzie najlepsza? Bardzo dobrze trafiłeś, ponieważ ten artykuł jest poświęcony właśnie najlepszym płytom indukcyjnym dostępnym w sprzedaży w tym roku kalendarzowym. Zachęcamy zatem do lektury tekstu, ponieważ z niego dowiesz się, które modele są najlepsze i dlaczego.

Electrolux EHH6340FSK

Płyta indukcyjna Electrolux EHH6340FSK
Płyta indukcyjna Electrolux EHH6340FSK

Electrolux jest chyba najbardziej znaną firmą produkującą płyty indukcyjne, dlatego też ranking rozpoczynamy propozycją właśnie tego producenta. To urządzenie wyposażone w cztery pola grzewcze o łącznej mocy 7400 W. Sterowanie nim jest w pełni dotykowe, dlatego z obsługą płyty indukcyjnej Electrolux powinien poradzić sobie niemal każdy.

Ponadto płytę Electrolux wyposażono w szereg, zaawansowanych funkcji. Pierwsza, o której wspomnimy to Stop + Go. Działa ona w bardzo prosty sposób. Mianowicie po naciśnięciu jednego przycisku możesz zapamiętać aktualne ustawienia płyty, aby następnie, po pewnym czasie je przywrócić. Funkcja ta jest bardzo przydatna, kiedy musisz szybko wyjść z domu i nie masz głowy do zapamiętywania parametrów.

Płyta indukcyjna Electrolux EHH6340FSK posiada również zabezpieczenie przed dziećmi, dlatego możesz być spokojny o swoją pociechę w każdym momencie. Na koniec tylko wspomnimy jeszcze o wskaźniku opadania ciepła. Jest to specjalny sygnalizator, dzięki któremu dowiesz się, jak szybko stygną pola grzewcze.

Samsung NZ64H57477

Płyta indukcyjna Samsung NZ64H57477K
Płyta indukcyjna Samsung NZ64H57477K

Kolejną propozycją w naszym rankingu płyt indukcyjnych jest produkt Samsunga, czyli specjalisty w dziedzinie produkcji sprzętu elektronicznego. Płyta ta również posiada 4 pola grzewcze, ale charakteryzują się one mniejszą mocą, ponieważ wynosi ona 7200 W. Jednak urządzenie jest zdecydowanie lepiej wyposażone w porównaniu do poprzedniej propozycji.

Za szybkie włączanie sprzętu odpowiada funkcja Quick Start. Dzięki niej płyta uruchamia się na najwyższym poziomie mocy (a jest ich aż 15) i pozwala na efektywne i błyskawiczne wykorzystanie wytwarzanego ciepła. Ponadto NZ64H57477 posiada Flex Zone, czyli specjalną strefę przeznaczoną do podgrzewania potraw w większych pojemnikach takich, jak półmiski, czy większe garnki. Ciekawostką jest również funkcja Ready Pan, która przeznaczona jest do podgrzewania patelni. Rozgrzewa ona pole, na którym znajduje się właśnie patelnia do maksymalnej mocy, a następnie obniża tę moc do średniego, dziewiątego poziomu. W ten sposób bardzo szybko możesz rozpocząć smażenie, nie tracąc czasu na rozgrzewanie tłuszczu.

Sterowanie tą płytą indukcyjną realizowane jest za pomocą bardzo wygodnego panelu, który obsługuje się w sposób niezwykle intuicyjny i prosty. Zawiera on specjalny interfejs graficzny podpowiadający użytkownikowi, jak ma użyć danej funkcji. Płyta indukcyjna Samsunga posiada zarówno zabezpieczenie przed dziećmi, jak i funkcję automatycznego wyłączenia, która wygasi sprzęt pod dłuższym czasie nieużywania.

Bosch PKE611B17E

W rankingu płyt indukcyjnych 2019

Płyta Bosch PKE611B17E
Płyta Bosch PKE611B17E

nie mogło zabraknąć produktu Boscha. Omawiana płyta charakteryzuje się mocą na poziomie 6600 W, posiada 4 pola grzewcze HighSpeed i sterowanie dotykowe. Ponadto wyposażona jest w dwustopniowy wskaźnik opadania ciepła, dzięki któremu dowiesz się, w którym momencie pola grzewcze ulegną całkowitemu wychłodzeniu. Rzeczą niespotykaną w omawianych dotąd płytach jest 17 – stopniowa regulacja mocy grzania. Dzięki tak dużej liczbie poziomów łatwo dobierzesz odpowiedni do przygotowywanej przez Ciebie potrawy.

Warto zaznaczyć, że każde pole może być osobno sterowane przy pomocy wygodnego w użyciu timera. Przy jego pomocy ustawisz czas, po którym grzanie danego naczynia ma się wyłączyć. Płytę indukcyjną Boscha wyposażono także w zabezpieczenie przed dziećmi, wskaźnik ciepła resztkowego, blokadę przed zmianą ustawień, czy wyłącznik bezpieczeństwa. Krótko mówiąc, bardzo dobry sprzęt do domu, w którym znajdują się dzieci.

Amica PI6544STK

Amica PI6544STK
Amica PI6544STK

Firmy Amica i jej produktów chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. W tym przypadku mamy do czynienia z płytą indukcyjną z prawdziwego zdarzenia. Łączna moc urządzenia to 7400 W, a pól indukcyjnych w sumie jest 4. Są one jednak w kształcie kwadratu i dostosowują się do wielkości naczynia, aby efektywniej wykorzystać powierzchnię płyty.

Ciekawostką jest funkcja Bridge, dzięki której połączysz dwa pola i zyskasz możliwość gotowania w naprawdę dużym naczyniu. Booster pozwala na szybsze przygotowywanie potraw, a trzy programy grzania na łatwe dostosowanie mocy podawanej na wybrane pole grzewcze. Ponadto, jeżeli predefiniowane ustawienia Ci nie odpowiadają, możesz samodzielnie, płynnie wyregulować moc przy pomocy slidera.

Firma Amica opracowała własny system zabezpieczeń. Nosi on nazwę Pro Baby i jak nie trudno się domyślić zapobiega przypadkowemu włączeniu płyty indukcyjnej przez dziecko. Dzięki niemu możesz być spokojny o swoją pociechę, ponieważ nie będzie ona w stanie uruchomić urządzenia. Timer również jest unowocześniony względem poprzednio omawianych urządzeń. W tym przypadku nie tylko pozwala na ustawienie czasu gotowania do 99 minut, ale również sygnalizuje zakończenie pracy wyraźnym sygnałem dźwiękowym.

Amica PIM6541SU

Amica PIM6541SU
Amica PIM6541SU

Płyta indukcyjna posiadająca 4 pola grzejne, moc 7400 W i 57,6 cm szerokości. Urządzenie to, w zasadzie nie wiele różni się od omawianego w poprzednim akapicie. Również posiada funkcję Bridge, Booster, czy trzy predefiniowane programy grzania. Jednak z prawej strony posiada podwójne pole grzewcze, przy którego pomocy możliwe jest podgrzewanie dużych naczyń.

Na „pokładzie” płyty znajduje się także funkcja Pro Baby, sterowanie sliderem umieszczonym z przodu płyty, timer, a także wskaźnik ciepła resztkowego. Opcji, której nie znajdziesz w poprzednim urządzeniu, jest system automatycznego zagotowania. Jego działanie polega na tym, że w pierwszej kolejności doprowadza potrawę do wysokiej temperatury i obniża moc pola do połowy lub nawet mniej. To funkcja idealna do przygotowywania potraw, które muszą gotować się przez dłuższy czas na „wolnym ogniu”.

Teraz już wiesz, jakie są najlepsze płyty indukcyjne. Ranking, który przygotowaliśmy, zawiera wszystkie warte uwagi urządzenia. Zatem, możesz na jego bazie podjąć ostateczną decyzję. Nie zapomnij napisać w komentarzu, którą płytę indukcyjną wybrałeś!

Incoming search terms:

  • jaką płytę indukcyjną wybrać 2018
  • indukcja 2019
  • płyta indukcyjna 2017