Zastanawiasz się nad zakupem parowaru, ale nie wiesz, który jest najlepszy? Przeglądanie kolejnych ofert powoduje u Ciebie bóle głowy? Bardzo dobrze się składa, ponieważ stworzyliśmy ranking parowarów 2017. To skromne zestawienie zawiera trzy najlepsze urządzenia do gotowania na parze w tym roku.

Philips HD 9170

Najlepszy parowar Philips HD 9170
Najlepszy parowar Philips HD 9170

Najlepszy parowar Philipsa, jaki jest obecnie dostępny na rynku. Charakteryzuje się mocą na poziomie 2000 W, a także pojemnością 9 l. Ponadto posiada inteligentny system pomagający w gotowaniu na parze. Po wybraniu odpowiedniego, oddzielnego dla danego pojemnika programu zostaniesz poinformowany sygnałem dźwiękowym o idealnym momencie dodania kolejnych naczyń. Warto również zaznaczyć, że Philips HD 9170 zawiera aż 4 pojemniki do gotowania żywności. 3 z nich ustawiane są jeden na drugim, dzięki czemu wyraźnie oszczędzasz miejsce. W czwartym pojemniku umieszczasz wszelkie przyprawy, których aromat wydobywa się dzięki gorącej parze.

Sterowanie parowarem odbywa się za pomocą wygodnego, cyfrowego panelu. Ponadto, gdy w urządzeniu zabraknie wody lub potrawa w danym pojemniku będzie gotowa, rozlegnie się sygnał dźwiękowy, na który nie sposób nie zwrócić uwagi. Samo dolewanie wody również jest wygodne, a odbywa się przy pomocy wlewu umieszczonego w podstawie urządzenia. Najlepszy parowar Philips HD 9170 wyposażono w funkcję podtrzymywania ciepła, Turbo Start – szybkie podgrzewanie wody do optymalnej temperatury.

Tefal VC300

Parowar Tefal VC300
Parowar Tefal VC300

To największe urządzenie w naszym rankingu parowarów. Charakteryzuje się pojemnością aż 10 litrów! Jego moc jest jednak o ponad połowę niższa względem poprzedniego sprzętu, ponieważ wynosi 900 W. Ciekawostką są zastosowanie 6 programów służących do przygotowywania potraw różnego typu. Każdy z nich oznaczony jest innym kolorem i uruchamiany jest osobnym przyciskiem znajdującym się w przedniej części obudowy. Ponadto Tefal VC300 ma również osobny program przeznaczony do gotowania na parze mrożonek.

Niezwykle wygodnie ustawia się również czas gotowania. Dokonuje się tego za pomocą przycisków „+” i „-”, a informacje o wszystkich ustawionych parametrach włącznie z programem wyświetlają się na ekranie LCD. Najlepszy parowar Tefal składa się z trzech, wygodnych pojemników z wyjmowanym dnem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz stworzyć jeden, większy zbiornik na żywność, w którym przygotujesz większą ilość warzyw, czy większy kawałek mięsa.

Na koniec jedynie wspomnimy, że omawiany sprzęt jest niezwykle prosty w przechowywaniu. Dzięki składanej konstrukcji możesz włożyć jeden pojemnik w drugi i znacznie ograniczyć zajmowaną przez urządzenie przestrzeń. W zestawie wraz z parowarem Tefal VC300 otrzymasz formę na babeczki, a także przejrzystą książeczkę z przepisami.

Russell Hobbs 19270-56

Russell Hobbs 19270-56
Russell Hobbs 19270-56

To najsłabszy, ale za to najtańszy parowar w naszym rankingu. Urządzenie o pojemności 9 litrów posiada 3 pojemnikową konstrukcję pozwalającą na przygotowanie na parze różnych zarówno mięs, jak i ryb, czy warzyw. Pojemniki te ustawiane są jeden na drugim, dzięki czemu do gotowania na parze wykorzystujesz niewiele energii elektrycznej. Ponadto w łatwy sposób możesz ustawić czas pracy urządzenia. Dokonasz tego za pomocą wygodnego pokrętła znajdującego się w centralnej części podstawy. Po minięciu żądanego czasu rozlegnie się sygnał dźwiękowy informujący o zakończeniu gotowania. W zestawie wraz z najlepszym parowarem Russell Hobbs znajduje się pojemnik na ryż.

Jaki parowar wybrać?

Ostateczny wybór urządzenia należy do Ciebie. Pamiętaj, aby zastanowić się nad swoimi potrzebami i wymaganiami względem sprzętu. Jeżeli nie wiesz, na jakie parametry zwracać uwagę, sprawdź nasz tekst o wyborze najlepszego parowaru.

Mamy nadzieję, że złożony przez nas ranking najlepszych parowarów pomógł Ci podjąć decyzję. Pochwal się w komentarzu, jaki sprzęt wybrałeś!

Incoming search terms:

  • parowar jaki wybrać 2019
  • Polecany parowar