Kuchenka mikrofalowa z powodzeniem może zastąpić tradycyjną kuchnię wykorzystywaną do gotowania i podgrzewania posiłków. Za sprawą zastosowania zaawansowanego układu elektronicznego i technologii mikrofalówka jest w stanie znacznie szybciej podgrzać do odpowiedniej temperatury nawet dużą porcję jedzenia. Zatem, w tym wpisie przedstawimy TOP 4 najlepszych mikrofalówek dostępnych obecnie w sprzedaży.

Jaką mikrofalówkę wybrać i kupić?

Samsung MC28H5015AK

Mikrofalówka Samsung MC28H5015AK
Mikrofalówka Samsung MC28H5015AK

Mikrofalówka Samsung charakteryzuje się mocą na poziomie 900 W. Jest ona wystarczająca do tego, aby skutecznie podgrzać każdy typ posiłku. Ponadto pojemność urządzenia wynosi aż 28 litrów, co oznacza, że idzie ona w parze z dostępną mocą. Sterowanie mikrofalówką Samsunga odbywa się w pełni automatycznie, za pomocą znajdujących się w przedniej części przycisków. Nad nimi znajduje się wyświetlacz, który zawsze informuje o czasie gotowania, a także pozwala zmienić aktualne ustawienia.

Ciekawą funkcją omawianej kuchenki mikrofalowej jest termoobieg, z którym najczęściej spotykamy się w piekarnikach. W tym przypadku działa on tak samo, czyli rozprowadza gorące powietrze w całej komorze kuchenki, co powoduje znacznie szybsze i lepsze podgrzewanie posiłków. Samsung MC28H5015AK jest również energooszczędna i posiada wiele trybów gotowania. W trybie czuwania pobór prądu ograniczany jest do minimum, a różne tryby pracy pozwalają na dobranie najlepszych parametrów do danego typu posiłku.

Zelmer ZMW3002X

Zelmer ZMW3002X
Zelmer ZMW3002X

Produkt Zelmera również dysponuje mocą 900 W, jednak jest on wyraźnie tańszy i minimalnie słabiej wyposażony. Posiada 5, różnych poziomów mocy, które pozwalają na wybranie odpowiedniej do przygotowywanego posiłku. Dzięki tej możliwości unikniesz sytuacji, w której tworzone danie jest przypalone, lub zimne.

Warto również zaznaczyć, że Zelmer ZMW3002X posiada 3, predefiniowane programy pracy przeznaczone do różnych czynności. Są to w pełni zoptymalizowane i zapisane parametry, które wybierzesz za pomocą jednego przycisku. Omawiana kuchenka mikrofalowa nie posiada termoobiegu, ale za to wyposażona jest w grill, który będziesz mógł wykorzystać każdego dnia.

Samsung MG23F301

Mikrofalówka Samsung MG23F301
Mikrofalówka Samsung MG23F301

Kolejna mikrofalówka Samsunga w naszym rankingu. Tym razem, jednak jest to sprzęt tańszy, a co za tym idzie – przeznaczony dla osób, które nie dysponują dużym budżetem na zakup kuchenki mikrofalowej. Prezentowany sprzęt cechuje się mocą na poziomie aż 2300 W, dlatego też jest on najmocniejszy w prezentowanym zestawieniu. Sterowanie odbywa się za pomocą wygodnych przycisków, a także wyświetlacza prezentującego aktualne parametry.

Ciekawą funkcją jest Auto Defrost, czyli opcja odpowiedzialna za automatyczne rozmrażanie posiłków. Dzięki niej nie musisz martwić się o tę czynność, ponieważ urządzenie wykona ją za Ciebie i zachowa przy tym wszystkie wartości odżywcze danego produktu. Mikrofalówka Samsung MG23F301 posiada 6 poziomów mocy, a także aż 9 różych trybów pracy, z czego 3 przeznaczone są do rozmrażania.

Prezentowaną kuchenkę mikrofalową możemy polecić osobom, które nie chcą wydawać majątku na sprzęt, ale jednocześnie pragną, aby był on funkcjonalny.

Beko MOC 20100 W

Beko MOC 20100 W
Beko MOC 20100 W

Wbrew pozorom, urządzenie to nie dysponuje mocą 20100 W, a jedynie 700. Mimo to jest ono godne polecenia, ponieważ posiada wiele, przydatnych każdego dnia funkcji. Jedną z nich jest zaawansowany tryb rozmrażania, który pracuje wedle ustalonego czasu. Dzięki tej możliwości nigdy więcej nie będziesz tracić cennego czasu na rozmrażanie produktu przed jego ugotowaniem.

Cechą charakterystyczną omawianego sprzętu są kompaktowe wymiary. Mikrofalówka ma pojemność 20 litrów, dzięki czemu nie jest ono duże i zmieści się nawet w małej, studenckiej kuchni. Ponadto Beko MOC 20100 W nie jest kuchenką drogą i skomplikowaną w obsłudze, co również przemawia za zakupem tego urządzenia.

Jaka mikrofalówka będzie najlepsza?

Mikrofalówka jest urządzeniem, które powinno znaleźć swoje miejsce nie tylko w kuchni studenta, ale również dużej rodziny. Dzięki niemu możliwe jest maksymalne skrócenie czasu potrzebnego do przygotowania każdego posiłku. Ponadto kuchenka mikrofalowa, za sprawą wielu, nowoczesnych funkcji może znacznie rozszerzyć możliwości standardowej kuchni. Warto jednak postawić na sprawdzone, dobrze rozpoznawane na rynku urządzenia, ponieważ zakup niewłaściwego sprzętu może powodować niemały dyskomfort i problemy.

Incoming search terms:

  • jaką mikrofalówkę kupić 2018