Grill elektryczny to urządzenie, które umożliwi swobodne grillowanie bez konieczności wychodzenia z domu. Dzięki niemu przygotujesz swoje ulubione, grillowane mięso, czy warzywa w każdym momencie, kiedy tylko nabierzesz na nie ochotę. Wiele, innych zalet tego rozwiązania pojawiło się we wpisie Jaki grill elektryczny wybrać?, dlatego dzisiaj omówimy ranking urządzeń tego typu.

Najlepsze modele grilli elektrycznych w 2021 roku

Poniżej znajdziesz modele grilli elektrycznych, które szczególnie polecamy w 2109 roku.

Tefal GC3060

Grill elektryczny Tefal GC306
Grill elektryczny Tefal GC306

Nasz ranking rozpoczynamy propozycją od firmy Tefal. Urządzenie to charakteryzuje się mocą na poziomie 2000 W i gwarantuje ona niezwykle szybkie i łatwe przygotowywanie posiłków z produktów każdego typu. Ponadto sprzęt Tefal posiada dwie pozycje pracy, dzięki którym dobierzesz optymalne warunki do grillowania zarówno mięsa, jak i warzyw.

O odpowiednim stopniu nagrzania płyty poinformuje Cię lampka, a temperaturę wyregulujesz w łatwy sposób za pomocą zamieszczonego termostatu. Warto również zaznaczyć, że w zestawie znajduje się specjalna tacka na tłuszcz, która zapobiegnie temu, aby przygotowywane przez Ciebie potrawy były zbyt tłuste. Na koniec jedynie wspomnimy, że Tefal GC3060 może być przechowywany w pionie, co znacznie ułatwia odnalezienie odpowiedniego miejsca.

Bosch TFB 3302

Bosch TFB 3302
Bosch TFB 3302

Grill elektryczny Bosch charakteryzuje się nieco mniejszą mocą w porównaniu do poprzedniego urządzenia, lecz również jest to sprzęt, którym warto się zainteresować. 1800 W w połączeniu z płynną regulacją temperatury, dużą powierzchnią grzania, a także regulacją górnej płyty grzewczej sprawia, że przyrządzanie posiłków przy pomocy urządzenia Bosch TFB 3302 jest niezwykle wygodne.

Na uwagę zasługuje również fakt, że obie płyty grzewcze można wyjąć, dzięki czemu ich mycie jest bardzo proste. Ponadto w górnej części urządzenia znajduje się lampka kontrolna, która informuje o pracy urządzenia. Jest to rozwiązanie proste, aczkolwiek uchroni przed popełnieniem opłakanego w skutkach błędu. Krótko mówiąc, grill elektryczny godny polecenia każdemu.

Raven EGE002

Raven EGE002
Raven EGE002

Raven EGE002 to grill elektryczny o mocy 1800 W wyposażony w skokową regulację temperatury. Mimo iż oferuje ona zmianę temperatury grzania jedynie w kilku stopniach, idealnie sprawdzi się podczas rodzinnego grillowania. Waga urządzenia to zaledwie 3,5 kg, dlatego możliwe jest jego transportowanie nawet w plecaku, czy torbie podróżnej.

Na uwagę zasługuje również fakt, że wymiary grilla Raven są dobrane w sposób optymalny, co oznacza, że producent odnalazł złoty środek pomiędzy odpowiednią wielkością urządzenia, a jego mobilnością. W każdym zestawie znajduje się ociekacz na tłuszcz, który można w dowolnym momencie zdemontować.

Severin KG 2389

Severin KG 2389
Severin KG 2389

To bardzo proste urządzenia, które powinno znaleźć swoje miejsce w kuchni osób nielubiących skomplikowanego sprzętu utrudniającego gotowanie. Grill elektryczny Severin ma moc 1800 W i oferuje płynną regulację temperatury w bardzo dużym zakresie. Wartym zaznaczenia jest również fakt, że zarówno pojemnik na tłuszcz, jak i płyty grzewcze są demontowane. Powierzchnia grzania to aż 792 cm kwadratowe, dlatego przy pomocy tego sprzętu będziesz w stanie grillować nawet duże kawałki mięsa.

Ariete 1916

Grill Ariete 1916
Grill Ariete 1916

Ostatni grill elektryczny w rankingu wyprodukowany został przez mało znaną firmę Ariete. Omawiane urządzenie jest jednocześnie najmocniejsze w prezentowanym zestawieniu, ponieważ jego moc maksymalna wynosi aż 2400 W. Ponadto sprzęt ten wyposażono w wysokiej jakości płyty grzewcze wykonane z tworzywa, do którego nie przywierają potrawy. Właściwość ta znacznie ułatwia grillowanie nawet mniej doświadczonym osobom.

Przód Ariete 1916 tworzy jedynie pokrętło, a także lampka kontrolna informująca o gotowości urządzenia do pracy. Ciekawym rozwiązaniem jest również fakt, że część omawianego grilla elektrycznego jest zamykana, a część jest w pełni odsłonięta. Dzięki temu w łatwy sposób dostosujesz sposób, w jaki chcesz opiec swoją potrawę. Wymiary płyty grzewczej to aż 60 x 25 cm, dlatego też nie będziesz w żaden sposób ograniczany wielkością sprzętu.

Tefal GC3050

Grill elektryczny Tefal GC3050 charakteryzuje się wydajną mocą ponad 2000 W, zapewniając szybki wzrost temperatury podczas grillowania posiłków dla całej rodziny. Dzięki swojej wysoce zaawansowanej technologicznie budowie posiadającej dwa tryby działania (grill mięsny i grill elektryczny) może posłużyć nie tylko jako normalny grill, ale także jako opiekacz do kanapek czy warzyw.

→ Zobacz ranking patelni grillowych 2021!

Optymalna wymiary grilla pozwalają na zaspokojenie apetytu całej rodziny za jednym razem. Możliwość otwarcia urządzenia do równych 180 stopni umożliwia umieszczenie na jego dwóch nowoczesnych płytach z powłoką zapobiegającą przywieraniu dużej ilości produktów grillowych. Dzięki takiej budowie tłuszcze i soki wyodrębniające się z mięsa i warzyw mogą być łatwo usuwane przez specjalny zbiornik zbierający nadmiar cieczy znajdującej się na powierzchni powłok. Dodatkowo ergonomiczna budowa grilla pozwala na łatwe manewrowanie urządzeniem, pozwalając na szybkie przemieszczenie w dowolne miejsce. Regulacja temperatury w 3 stopniach natężenia pozwala uzyskać upragniony stopień spieczenia naszych potraw, delektując tym samym nasze kubki smakowe idealnie przygotowanym grillem.

Zelmer 40Z011

Kolejne ciekawe urządzenie na naszym zestawieniu to produkt równie cenionej jak Tefal marki, Zelmer 40Z011 cechuje się brakiem wytwarzania jakichkolwiek substancji smolistych w postaci dymu, równocześnie pozwalając na odpowiednie dosmażenie potraw w niemal 5 stopniach podgrzania. W porównaniu z innymi modelami grilli elektrycznych Zelmer posiada mniejszą moc 1500 W, jednakże zawarte w urządzeniu szkło hartowane a także specjalne uchwyty z tworzyw termo-izolujących zapewniają najwyższą wygodę i przyjemność ze smażenia.

Grill w zestawie zawiera pojemnik na tłuszcz, który tak jak ruszt i płyty jest łatwy w myciu i czyszczeniu z różnego rodzaju zabrudzeń powstałych po smażeniu. Równomierne grillowanie jakie zapewnia Zelmer 40Z011 przy pokaźnych wymiarach 50 x 34 cm oddaje w nasze ręce świetnie przygotowany grill dla wszystkich gości.

Electrolux INFINITE-GRILL E9HL33

Nietuzinkowa budowa grilla elektrycznego od Electrolux to nie tylko wydajne urządzenie grillowe, ale także cieszące oko urządzenie, które wykonane z solidnego żeliwa posiada wysokiej klasy trójwarstwową powłokę szwajcarskiej jakości, zapobiegając przywarciu nawet najbardziej tłustych potraw, jednocześnie wymagając użycia mniejszej ilości tłuszczu do odpowiedniego przygotowania, czyniąc nasz posiłek zdrowszym i smaczniejszym.

Grill używany jest wyłącznie przy zastosowaniu płyt indukcyjnych, jednakże jego unikatowa budowa pozwala na użytkowanie go ze wszystkimi rodzajami płyt grzewczych. Electrolux pozwala cieszyć się smacznymi i zdrowymi grillowanymi potrawami przez cały rok, nie zabierając nam ani krzty przyjemności z procesu smażenia.

Tefal GC712D34 Optigril

Posiadający moc 2000 W, grill popularnej marki Tefal jest produktem stworzonym do całorocznego cieszenia się grillowaniem. Duża powierzchnia grillowania równa 600 cm kwadratowym pozwoli na przygotowanie posiłku dla wielu osób za jednym razem. 4 stopniowa regulacja temperatury wraz z wysoce zaawansowaną technologią użytą przy projektowaniu grilla umożliwia automatyczne zdefiniowanie liczby i grubości produktów które są aktualnie smażone, wbudowany termostat i sensory z łatwością wskażą nam oczekiwany przez nas stopień podsmażenia potraw, a wysoce pojemny zbiornik na tłuszcz sprosta dużym ilościom gromadzonych się soków.

Niezawodność i wydajność Tefal OptiGrill cechują się także w takich dodatkach jak ponad 6 programów grillowania, stosowanych przy najróżniejszych rodzajach produktów, które dzięki płytom wykonanym z aluminiowego odlewu zapobiegają przywieraniu mocniej podsmażonych części potrawy. Tefal znając oczekiwania swoich klientów wbudował w swoim urządzeniu specjalny, oddalony od rusztu uchwyt, który pozwoli na idealne dociśnięcie grubszych potraw, aby były wypieczone i soczyste. Wymóg stałego podłączenia do kontaktu nie powinien być problemem, ponieważ przez swoje pokaźne rozmiary grill Tefal Optigril sprawdza się świetnie w przydomowych warunkach.

Eldom GK120

Ostatni na naszym zestawieniu jest domowy grill mniej znanej od reszty marki Eldom GK120. Ze wszystkich opisanych grilli to właśnie on cechuje się najmniejszą mocą równą 1000 W. Taki stan rzeczy nie powinien jednak spisywać go na stracone, ponieważ jest to wysoce wydajny i ergonomiczny produkt, pozwalający na cieszenie się grillem daleko od domu, umilając tym samym rodzinny piknik czy spotkanie ze znajomymi.

Obudowa wykonana ze stali szlachetnej wraz z płytami grzewczymi posiadającymi powłokę antyadhezyjną z łatwością zapobiegają przywieraniu mięsa do rusztu. Nienagrzewający się uchwyt sprosta wypieczeniu nawet najgrubszych steków, a nawet burgerów. Eldom GK120 z pewnością można nazwać grillem prostym w obsłudze, a tym samym bardzo łatwym w utrzymaniu dokładnej czystości. Grill posiada wbudowany pojemnik na tłuszcz, który może być składowany w dowolnym miejscu, a wbudowana funkcja opiekacza przy stosunkowo małych wymiarach 17,8 x 25,5 cm sprawdzi się podczas przygotowywania smacznych i zdrowych śniadań.

Jaki grill elektryczny wybrać?

Mamy nadzieję, że nasz ranking grilli elektrycznych pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru sprzętu dla siebie. Zestawienie to tworzyliśmy w oparciu o opinie użytkowników, dlatego możesz mieć pewność, że urządzenia w nim zawarte są uznawane za najlepsze z najlepszych.

Tematyka wpisu:

  • grill elektryczny top 10