Zastanawiasz się nad zakupem parowaru, ale nie wiesz, który jest najlepszy? Przeglądanie kolejnych ofert powoduje u Ciebie bóle głowy? Bardzo dobrze się składa, ponieważ stworzyliśmy ranking parowarów 2017. To skromne zestawienie zawiera trzy najlepsze urządzenia do gotowania na parze w tym roku.

Philips HD 9170

ranking parowarów
Najlepszy parowar Philips HD 9170

Najlepszy parowar Philipsa, jaki jest obecnie dostępny na rynku. Charakteryzuje się mocą na poziomie 2000 W, a także pojemnością 9 l. Ponadto posiada inteligentny system pomagający w gotowaniu na parze. Po wybraniu odpowiedniego, oddzielnego dla danego pojemnika programu zostaniesz poinformowany sygnałem dźwiękowym o idealnym momencie dodania kolejnych naczyń. Warto również zaznaczyć, że Philips HD 9170 zawiera aż 4 pojemniki do gotowania żywności. 3 z nich ustawiane są jeden na drugim, dzięki czemu wyraźnie oszczędzasz miejsce. W czwartym pojemniku umieszczasz wszelkie przyprawy, których aromat wydobywa się dzięki gorącej parze.

Sterowanie parowarem odbywa się za pomocą wygodnego, cyfrowego panelu. Ponadto, gdy w urządzeniu zabraknie wody lub potrawa w danym pojemniku będzie gotowa, rozlegnie się sygnał dźwiękowy, na który nie sposób nie zwrócić uwagi. Samo dolewanie wody również jest wygodne, a odbywa się przy pomocy wlewu umieszczonego w podstawie urządzenia. Najlepszy parowar Philips HD 9170 wyposażono w funkcję podtrzymywania ciepła, Turbo Start – szybkie podgrzewanie wody do optymalnej temperatury.

Tefal VC300

najlepszy parowar
Parowar Tefal VC300

To największe urządzenie w naszym rankingu parowarów. Charakteryzuje się pojemnością aż 10 litrów! Jego moc jest jednak o ponad połowę niższa względem poprzedniego sprzętu, ponieważ wynosi 900 W. Ciekawostką są zastosowanie 6 programów służących do przygotowywania potraw różnego typu. Każdy z nich oznaczony jest innym kolorem i uruchamiany jest osobnym przyciskiem znajdującym się w przedniej części obudowy. Ponadto Tefal VC300 ma również osobny program przeznaczony do gotowania na parze mrożonek.

Niezwykle wygodnie ustawia się również czas gotowania. Dokonuje się tego za pomocą przycisków „+” i „-”, a informacje o wszystkich ustawionych parametrach włącznie z programem wyświetlają się na ekranie LCD. Najlepszy parowar Tefal składa się z trzech, wygodnych pojemników z wyjmowanym dnem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz stworzyć jeden, większy zbiornik na żywność, w którym przygotujesz większą ilość warzyw, czy większy kawałek mięsa.

Na koniec jedynie wspomnimy, że omawiany sprzęt jest niezwykle prosty w przechowywaniu. Dzięki składanej konstrukcji możesz włożyć jeden pojemnik w drugi i znacznie ograniczyć zajmowaną przez urządzenie przestrzeń. W zestawie wraz z parowarem Tefal VC300 otrzymasz formę na babeczki, a także przejrzystą książeczkę z przepisami.

Russell Hobbs 19270-56

najlepszy parowar russell hobbs
Russell Hobbs 19270-56

To najsłabszy, ale za to najtańszy parowar w naszym rankingu. Urządzenie o pojemności 9 litrów posiada 3 pojemnikową konstrukcję pozwalającą na przygotowanie na parze różnych zarówno mięs, jak i ryb, czy warzyw. Pojemniki te ustawiane są jeden na drugim, dzięki czemu do gotowania na parze wykorzystujesz niewiele energii elektrycznej. Ponadto w łatwy sposób możesz ustawić czas pracy urządzenia. Dokonasz tego za pomocą wygodnego pokrętła znajdującego się w centralnej części podstawy. Po minięciu żądanego czasu rozlegnie się sygnał dźwiękowy informujący o zakończeniu gotowania. W zestawie wraz z najlepszym parowarem Russell Hobbs znajduje się pojemnik na ryż.

Jaki parowar wybrać?

Ostateczny wybór urządzenia należy do Ciebie. Pamiętaj, aby zastanowić się nad swoimi potrzebami i wymaganiami względem sprzętu. Jeżeli nie wiesz, na jakie parametry zwracać uwagę, sprawdź nasz tekst o wyborze najlepszego parowaru.

Mamy nadzieję, że złożony przez nas ranking najlepszych parowarów pomógł Ci podjąć decyzję. Pochwal się w komentarzu, jaki sprzęt wybrałeś!